Yeryüzündeki Yalancı Cennet: Mauritius

Mercan gibi kayalıkları ve cennet gibi sahilleriyle balayı adası Mauritius tek kelimeyle mükemmel ve büyeleyici bir ada; kısacası yalancı cennet.

Mercan gibi kayalıkları ve cennet gibi sahilleriyle balayı adası Mauritius tek kelimeyle mükemmel ve büyüleyici inanılmaz bir ada kısaca yalancı cennet…

Hint okyanusunun güneybatısında ve Madagaskar’ın yakınında bulunan Mauritius Cumhuriyeti 330 km uzunluğundaki kumsalı, mercan kayalıkları, dağları, yemyeşil bitki örtüsü ile tam bir yeryüzü cenneti. Ilıman deniz iklimine sahip adada yıl boyunca denize girebilirsiniz.

Sıcaklık yıl boyunca 24-30 derece arasında, en sıcak aylar aralık-ocak ve şubat aylarıdır. Başkenti PORT LOUİS’ dir. Otellerin çoğu lüks ve spa hizmeti vermektedir. En önemli gelir kaynağı şeker kamışıdır, bu yüzden adaya şeker adası da denilmektedir.  Gelin bu güzel adayı birlikte keşfedelim öncelikle adada yelkenle gezintiye çıkabilir, mercan resiflerinde dalış yapabilir ya da geleneksel pazarlarında dolaşabilirsiniz. Maceraseverler için adada dağcılıktan jip safariye kadar bir çok aktivite bulunmaktadır.

MAVİ SAFARİ TURU: Mercan kayalıklarını gözlemleyebileceğiniz ve çeşitli balıkları görebileceğiniz eşsiz bir sualtı deneyimi…

KATAMARAN TURU: Katamaran ile diğer adaları keşfe çıkabilir ve bu yolculuğu yunusların dansı eşliğinde yapabilirsiniz…

ADANIN GÜNEYİ: Mauritius’un güneyinde sönmüş trou aux cerf volkanını keşfe çıkabilirsiniz. Black river ulusal parkı, şelaleler, Chamarel’in yedi renkli dünya ve kutsal olduğuna inanılan Grand Bassin Gölü gezilecek yerler arasında…
 

Adada yelkenle gezintiye çıkabilir, mercan resiflerinde dalış yapabilir ya da geleneksel pazarlarında dolaşabilirsiniz. Maceraseverler için adada dağcılıktan jip safariye kadar bir çok aktivite bulunmaktadır.
 

Afrika, Hint ve Fransız mutfağının leziz örneklerini okyanus manzarası eşliğinde tadabilirsiniz.Adada resmi dil İngilizce, Fransızca ve Creole (Afrika dillerinin karışımı, İngilizce ve Fransızca’dan oluşur.) Türkiye’ye vize uygulamıyor.Para birimi Mauritius Rupisi .

Ulaşım: Emirates Havayolları ile Dubai aktarmalı ulaşabilirsiniz. Uzakları keşfetmeyi seviyorsanız mutlaka gitmelisiniz.

Ülke Profili
Nüfus: 1,29 milyon (2012)
Yüzölçümü: 2040 km2
Başkent: Port Louis
Kişi Başına Düşen Milli Gelir: 15.715 ABD Doları (2012)
Büyüme Oranı: % 3,3 (2012)
Döviz Kuru (MUR)Mauritius Rupisi: 1 ABD Doları = 30,65 MR (2012)Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Bir İnsan Mozaiği Güney Afrika... Globalleşme yolunda Corinox ... Afrika artık potansiyel değil gerçe... Kenya Airways’in Nijerya başkentine... Elshazali Khidir / Sinkad Mastır... Mehmet Uğut / GENYA ... Gana: Muhalefetten seçim sonrası iş... Ghana, petrol endüstrisinde reform ...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.