Nijerya’da özel sektörden tarıma 5,6 milyar dolar yatırım

Nijerya’daki özel sektör tarıma giderek daha fazla yatırım yapıyor.

Nijerya’nın Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanı Dr. Akinwumi Adesina, federal hükümetin dört yıl içinde özel sektörden tarıma aktarılmak üzere 5,6 milyar dolar yatırım sağladığını kaydetti. 

 
Tarımsal Dönüşüm Gündemi Çalışma Grubu’nun faaliyete geçtiğini açıkladığı basın toplantısında konuşan Adenisa, hükümetin yatırımı teşvik etmek için tarımsal tedarik zincirleri oluşturduğunu ve özel sektöre yönelik imkânları genişletecek olan yenilikçi politika ve kurumlar oluşturmaya devam edeceğini söyledi. 
 
“Özel sektör tarımı yeni zenginlik sektörü olarak görmeye başladı. 2011 ve 2014 arasında tarım sektörü, özel sektörden 5,6 milyar dolar yatırımı kendine çekti. Gübre üretiminde de özel sektör yatırımları arttı; son üç yılda gübre üretimine 5 milyar dolar yatırım yapıldı. Bu yeni yaklaşımı desteklemek için yatırımları teşvik etmeye ve tarımsal tedarik zincirleri geliştirmeye odaklanmaya karar verdik. Böylece hem daha fazla gıda üreteceğiz, hem de tüm tarımsal tedarik zincirlerine katma değer sağlayacağız,” dedi. Bakana göre, hükümetin, sürdürülebilir ve sübvanse edilmiş devlet yardımları yoluyla çiftçileri desteklemesi gerekiyor.


Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Faslı ödeme sistemi dünyaya açılıyo... Elshazali Khidir / Sinkad Mastır... Türkiye uzmanlığını Afrika’ya taşıy... Benin'de Pamuk Üretimi... Bir İnsan Mozaiği Güney Afrika... 2015 Afrika Uluslar Kupası Şampiyon... Ruandalı yönetmen yerel film endüst... Doğu Afrika’nın ortak para özlemi: ...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.