Mehmet Akdağ / Akdağlar Madencilik

En fazla demir ihracatı yapan şirketlerden biriyiz

Mehmet AKDAĞ; AKDAĞLAR Grubunun Yönetim Kurulu Başkanlığı yanı sıra Rizeliler Vakfı Başkan Yardımcısı, Fenerbahçe Kongre Üyesi ve 1907 Derneği Üyesi’dir. Eğitime özel önem veren Mehmet AKDAĞ “Eğitimin yaşı yok” felsefesi ile üniversite eğitimine 40 yaşında başlamış, şu an 2 diploma sahibidir. Genlerinde çalışmak hormonu fazlasıyla yer tutan, dürüstlüğü, hakkaniyeti her şeyin ötesinde gören, girişimci ruhlu bir karaktere sahiptir.

 

Akdağlar Grup, Madencilik, İnşaat, Asfalt ve Dış Ticaret alanlarında faaliyet göstermektedir. Yaklaşık olarak 15 şirketi bulunmaktadır. 1.500’e yakın çalışanı ile beraber 1930 yılından bu yana iş dünyasında varlığını sürdürmektedir. Madencilik alanında, İstanbul’da agrega ocakları bulunmakta, beton ve asfalt işi yapmaktadır. Günlük 20 bin ton mıcır, 7 bin ton asfalt üretim kapasitesine sahiptir. Osmaniye’de nikel madenleri bulunan Akdağlar Grup Makendonya’ya ihracat yapmaktadır.

 

Aynı zamanda Arnavutluk’ta da bakır ve nikel madenleri bulunmakta olup, Arnavutluktaki şirketi ile Kanada borsasına açılacaktır. Böylelikle Arnavutluk’un borsaya açılan ilk madencilik şirketi olacaktır. Bununla birlikte Türkiye’nin en büyük demir ihracatçısıyız. Ayrıca Akdağlar bünyesinde inşaat grubu bulundurmaktadır. Tarsus – Adana – Gaziantep otoyolu ve İzmir – Çeşme yolunda çalışmıştır. Toki’ye Halkalı’da 600 konut projesini, bir inşaat firması ile birlikte Beşiktaş Spor Kulübü’nün 350.000 m² Fulya projesini ve İstinye’de Seba – Akdağ Dream projesini gerçekleştirmiştir. Şu an Kasımpaşa’da 50.000 m2 kapalı alana sahip AKPLAZA İşmerkezi inşaatı devam etmektedir. Ayrıca grup bünyesinde bulunan ASB firması ile asfaltın hammaddesi “bitüm” ithalatı yapmaktadır. Yıllık 840.000 ton asfalt üretim kapasiteli AMMANN Asfalt plenti ile (350 ton/saat) üretim gerçekleştirip, asfalt taahhüt işleri yapmaktadır.

 

Türkiye’de ilk GSM (Gayri Sıhhi Müessese) ruhsatı alan firmadır. Ayrıca CAD, CE, WCS, TSE,ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 belgeleri de mevcuttur. AKDAĞLAR GRUP, dürüstlük ve ilkeli yönetim anlayışına bağlı kalarak, faaliyet alanlarını geliştirip, başarılı çalışmalarını daha da ileriye taşımayı kendine görev edinmiştir. 
Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Enerji sektörü Afrika’da büyümeyi t... Hollywood’un gözü Afrika romanların... Gana lideri Mahama: Yarı dönemde ol... Ghana Seçim Komisyonu, sandık takvi... Gana emlak yatırımı için cazip bir ... Singapur, Afrika’daki fırsatlar kon... Angola petrol bağımlılığından kurtu... Afrika: Sunulan vaatlerin gerçekleş...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.