Kenya’dan “Hayatlarımızın Hikâyesi”

Kenya’daki lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks topluluklarının yaşamlarını anlatan Stories of Our Lives’ın (Hayatlarımızın Hikâyesi), prömiyeri Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapıldı.

 

Stories of Our Lives’ın (Hayatlarımızın Hikâyesi) yapımcılığını, Kenyalı The Nest grubu üstlenmiş. On beş bin dolar bütçeyle sekiz ayda çekilen film, gerçek hikâyelere dayanan beş kısa filmden oluşuyor: “Ask Me Nicely”, “Run”, “Athman”, “Duet” ve “Each Night I Dream”.
 
The Nest’in web sitesinde grup filmi şöyle anlatmış: “Aylarca süren gezilerimizde yüzlerce etkili ve güçlü hikâye topladıktan sonra bunlardan bazılarını kısa filmler haline getirmeye karar verdik. Senaryoları, kaydettiğimiz bu hikâyelere dayanarak yazdık ve filmleri sekiz ayda çektik; film ekibi de bizdik. Bu süreçte çok şey öğrendik.”
 
Filmin prömiyeri, 5 Eylül’de Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapıldı. Yönetmen Jim Chuchu, senarist Njoki Ngumi ve başyapımcı George Gachara, filmin gösterimine katılmak için festivale gittiler. 
 
The Nest açıklamasında, “Bizim için bu film Afrikalıların farklı görüşlere, bakış açılarına, kimliklere ve hayallere sahip olma ve tüm bu kimliklerin hep birlikte yaşama hakkı için açıkça savaşmalarıyla ilgili. Bu filmi yaptık çünkü bir insanın kendini tanımlama, karmaşık ve kendine özgü olma hakkı için savaşma özgürlüğüne yürekten inanıyoruz. Bu savaşın gururla ve açıkça verilmesi gerektiğini düşünüyoruz,” dedi.


Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Afrika artık potansiyel değil gerçe... Kara kıta'da kara hikayelerle d... Tony Elumelu: Özel sektör Afrika’nı... Ghana Seçim Komisyonu, sandık takvi... Globalleşme yolunda Corinox ... Afrika: Sunulan vaatlerin gerçekleş... Yeni Nijerya’nın yüzü: Aliko Dangot... ''Evrensel Barışa Doğru'...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.