Ganalı araba üreticisi ticari üretime geçiyor

Ganalı araba üreticisi “Kantanka Automobile Company” yıllarca süren yoğun araştırma ve testlerin ardından güçlü, dirençli, dayanıklı ve güvenilir araçları küresel pazara sürmeye kararlı olduğunu duyurdu.

 

İmalat tesisini hizmete sokan şirket; Kantanka Onantefuo (spor amaçlıtaşıt-SUV), Kantanka Omama (kamyonet) ve Kantanka K71 (mini SUV) adlıamiral gemisi niteliğindeki 3 modelini tanıttıktan sonra, ilk elden 70 adet araçüretmeyi planladı. 

 

'Üretim, satışve servis için hazırız'

 

Şirket yetkilisi Kwadwo Safo Jnr, “Şirketimiz, Katanka arabalarının ticari üretimi, satışıve servisi için hazırdır”dedi ve ekledi: “Gana'nın, Afrika'nın ve bütün dünyanın büyük özen ve ayrıntılara dikkat ile üretilen yerli marka araçlarımıza ulaşabilmesini sağlayacağız.”

 

Yetkili, Katanka markasının, Gana ve Afrika'nın küresel otomotiv endüstrisinde sadece tüketici ve satışsonrasıhizmet sağlayıcıolarak değil, aynızamanda üretici olarak yer almasıyolunda yeni bir adım attığınıdile getirdi. 

 

Yollarında yaklaşık 21,6 milyon yolcu aracının dolaştığıtahmin edilen Afrika'nın neredeyse 1,2 milyarlık nüfusu, kıtayıküresel otomobil üreticileri için girilmesi cazip bir pazar haline getiriyor.

 

Otomobil devleri, küresel bir hevesle yerel pazar ve müşterilere uygun araçlar tasarlayıp geliştiren Afrikalıgirişimcilerin araba endüstrisine girmesini sıcak karşıladı.

 

Yerli araba üreticisi şirket, modern aletlerle donatılan tüm araçların düşük ve orta gelir seviyesindeki müşterilerin güvenlik ve memnuniyetini garanti etmek için inşa edildiğini kaydetti.  

 

Şirketin kurucusu Apostol Dr. Kwadwo Safo ilk otomobili olan Kantanka Saloon'u 1998'de, dört teker çekerli arazi aracı  Kantanka Onantefo I'i ise 2006'da üretmişti. Ayrıca  aralarında dört koltuklu bir uçağın olduğu bir dizi ürün meydana getirdi.Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
İmalat, büyümeyi sürdürülebilir hal... Afrika'da Yatırım Fırsatları... Diyaloğun ardına çok şey saklanabil... Mehmet Uğut / GENYA ... Kenya Airways’in Nijerya başkentine... Afrika telekom sektörünün kat etmes... Doğu Afrika’nın ortak para özlemi: ... ABD`den Afrika`ya 33 milyar dolarlı...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.