Güneş santralleri sektörünün dünya ligindeki yerel oyuncusu Hizmark Group

Güneş enerjisi uygulamalarında önmli projelere imza atan ve ülkemizde, sektörün büyümesi için fuar, seminer, kongre gibi etkinliklerde ve sivil toplum örgütlerinde aktif rol alan Hizmark Group, enerji kaynaklarını daha verimli kullanabilmek için gerçekleştirdiği faaliyetlere LED aydınlatma sistemlerini de ekledi. Hizmark’ın hedefi, bu alandaki tecrübesini dünya pazarına taşımak.

 

Güneş enerjisi uygulamalarında Türkiye’nin öncü kuruluşlarından biri olan Hizmark Group, bu sektörün ülke ekonomisine katkı sağlaması için gerçekleştirdiği faaliyetlere bir yenisini daha ekledi. Alternatif enerji ve enerji verimliliği alanında faaliyet göstermek üzere 2004 yılında kurulan ve bu kapsamda Türkiye’de, güneş enerjisi uygulamaları konusunda çalışan Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği’nin (GENSED) kurucu üyelerinden biri olan Hizmark Group, LED aydınlatma sistemleri alanında da yaptığı başarılı uygulamalarla adından söz ettiriyor. Verdiği yurtiçi ve yurtdışı temsilcilikler sayesinde güneş enerjisi ve LED aydınlatma sistemleri konusunda geniş bir bayi ağına sahip olmayı ve dünya pazarında da etkin bir yer edinmeyi hedefleyen Hizmark’ın mottosu ise, enerji kaynaklarının hızla tükenmekte olduğu günümüzde, oldukça anlamlı. “Enerjimizi verimli kullanalım, geleceğin dünyasını birlikte kuralım” diyen Hizmark, BYD PV Panel, EPC ve O&M hizmetlerini paket olarak sunarak güneş santrali sistemlerinin kurulmasında müşterilerine önemli avantajlar sağlıyor. Hizmark Group faaliyet gösterdiği alanlarda imza attığı başarılı projeler bir yana, dünyanın en büyük yatırımcısı olan Amerikan Warren Buffet’ın, Çin’de tek yatırım yaptığı kuruluş olan BYD’nin de Türkiye ana distribütörü. Plakadan panele geniş bir ürün yelpazesine ve 1 GW/yıl üretim kapasitesine sahip olan BYD’nin kaliteli ve dayanıklı ürünleri, Hizmark’ın müşterilerine, beklentilerin ötesinde bir hizmet sunmasına yardımcı oluyor. Hizmark, BYD’nin elektrikli araçlar ve batarya enerji depolama teknolojisine entegre olabilen ürünleriyle müşterilerine etkin çözümler sunuyor. 300 MW’ın üzerinde güneş enerjisi santrali EPC deneyimi olan Sun Energy’yle de işbirliği yapan Hizmark, böylece üstlendiği anahtar teslim projelerde oldukça başarılı sonuçlar elde ediyor. 
 
Güneş enerji santral projeleri sadece saha ölçümleri yapmaktan ve ardından solar paneller kurmaktan ibaret değil. Son aşama olan O&M (işletme ve bakım) hizmetleri de santralin ömrü ve verimi açısından oldukça önemli. İşte Hizmark, sorumluluğu altındaki projelerin bakım ve işletme hizmetlerini de Balkanların en büyük solar enerji firması Solarpro ile beraber veriyor. Bu bakım ve işletme hizmetleri; SCADA monitoring sistemi, video monitoring, enerji muhasebesi, teknik koruma ve onarım araçları, PV panel temizleme ve çalışan PV santralleri arazilerini kapsıyor. 
Hizmark Group; Solar PV, EPC ve O&M alanında dünya devi partnerleriyle birlikte verdiği hizmetleri, parça parça sunduğu gibi paket halinde de sunuyor. 
 


Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Afrika konaklama sektöründe büyüme ... Gana'nın genç yeteneklerine anl... Gana, Mineral ve Maden Politikasını... Fatih Tevfik Çizmecioğlu / Seyaş... Afrika’da spor salonuna gidenlerin ... Kosgeb 4. İnovatif Kobi Ödülleri... Afrika’nın teknoloji hareketi yeni ... Kenya Airways’in Nijerya başkentine...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.