Doğu Afrika: Etiyo-Cibuti demiryolu inşaatı son düzlükte

Etiyopya Demiryolu Şirketi (ERC) İcra Başkanı Getachew Betru, iki Çin şirketi tarafından yürütülen Etiyo-Cibuti Demiryolu Projesi'nin yüzde 87'lik bölümünün tamamlandığını açıkladı. Getachew, inşaatın birkaç ay içinde bitmesini beklediklerini söyledi.

Doğu Afrika'nın iki ülkesini birleştiren 756 kilometrelik elektrikli demiryolunun inşaatını Çin Demiryolu Grubu (CREC) ve Çin İnşaat Mühendisliği YapıŞirketi (CCECC) üstlendi. İlk şirket Sebeta/Addis Ababa ile Mieso bölümünü, ikincisi ise Mieso'dan Cibuti limanına kadarki bölümü inşa ediyor. Projede ilerlemenin gayet iyi gittiğini belirten Getachew, yüklenici firmalarıve projede yer alan diğer tarafları takdir etti.

 

250 öğrencinin Çin'de demiryolu sektöründe eğitim gördüğünü hatırlatan Getachew, Çin şirketleri tarafından yürütülen projenin teknoloji ve bilgi transferi de sağlamasının, Etiyopya ile Çin arasındaki iyi ilişkilerin işareti olduğunu söyledi.

 

Etiyo-Cibuti Demiryolu Projesi'nin hem Etiyopya'nın ithalat ve ihracatında, hem de komşular arasındaki ekonomik işbirliğinde büyük rol oynayarak bölgesel entegrasyona katkı sunması bekleniyor. Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Nollywood, Hollywood'a karşı! ... Top 10 ... Nijerya firması Oando 350 milyon do... Beyazperdede Gana Nijerya İşbirliği... Fildişi Sahili: Yoksulluğa karşı 5... Gana, Mineral ve Maden Politikasını... Afrika’nın geleceği yenilenebilir e... Tecrübe ve İlhamlarıyla Afrika...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.