Afrika: Sunulan vaatlerin gerçekleşmesi

Cape Town'da 8-10 Mayıs 2013 tarihlerinde yapılan 23'üncü Dünya Ekonomik Forumu'nda, "Afrika: Sunulan Vaatlerin Gerçekleşmesi" teması altında toplantılar düzenlendi.

Cape Town'da 8-10 Mayıs 2013 tarihlerinde yapılan 23'üncü Dünya Ekonomik Forumu'nda, "Afrika: Sunulan Vaatlerin Gerçekleşmesi" teması altında toplantılar düzenlendi.  Afrika'nın geleceğine ışık tutan toplantıların eş başkanlığını İngiltere'deki Mo İbrahim Vakfı Başkanı Mo İbrahim, Afrika'nın Kapasitesini Geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Frannie Leautier, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli The Abraaj Grubu'nun Kurucusu ve Başkanı Arif M. Naqvi ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç yürüttü.


Mustafa V. Koç: "Afrika'ya ve Afrika'nın taşıdığı potansiyele inanıyoruz..."
Cape Town'da Eş Başkanlar'ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Afrika'daki güçlü büyüme trendinin oluşmasında geçtiğimiz 10 yılda gerçekleşen ekonomik, demokratik ve insani gelişmelerin etkili olduğuna dikkat çekerken sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu büyüme trendinin temelinde makroekonomik gelişmelerin iyileşmesi, hükümet reformları, iş dünyasına dost politikaların uygulanması ve hızlanan özelleştirmeleri yer almakta. Afrika, genç nüfusu, gelişen yaşam standardı, şehirleşmenin artışı ve orta sınıfın güçlenmesi ile dünyayı etkiliyor.Benim için yeni Afrika, güçlü vaatleri ve umudu simgeliyor. Son yıllarda Türkiye ile Afrika arasında gelişen ticari bağlar ve bölgede yürütülen aktif dış politika ile yeni Afrika hakkında daha fazla şey duymaya başladık. Hem Türkiye hem de Koç Holding Afrika'ya inanıyor."
 

Afrika'nın geleceğine olan bağlılığımızı gösterdik"
Koç Topluluğu olarak, Güney Afrika'nın en büyük beyaz eşya üreticisi olan Defy satın alması ile Afrika'nın geleceğine olan bağlılıklarını gösterdiklerini vurgulayan Mustafa V. Koç, "Koç Topluluğu olarak Afrika'yı uzun vadeli stratejik bir iş ortağı olarak görüyoruz. Tüm bu nedenlerle WEF Afrika'ya eş başkanı olarak katılmaktan ötürü heyecanlıyım" dedi. Mustafa V. Koç, Afrika'nın özel sektör için yeni başlangıçlar sunan önemli fırsatlar taşıdığını da anlatırken, "Çevresel açıdan sürdürülebilir ve daha sosyal iş modelleri özel sektör için eşsiz bir şans. Afrika'nın uzun süreli refahına inanan, doğru seçilecek uluslararası partnerler ile Afrika'da ekonomik büyüme ve sürdürülebilir gelişme el ele yürüyecektir" diye konuştu.Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Murat Mercan Söyleşi... Beyazperdede Gana Nijerya İşbirliği... Rüzgargüllerinin gölgesinde Bozcaad... Hollywood’un gözü Afrika romanların... Globalleşme yolunda Corinox ... Afrika’nın teknoloji hareketi yeni ... Gana Bankası 2016'da enflasyonu... ABD`den Afrika`ya 33 milyar dolarlı...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.